DolarTL kritik direnç seviyesinin altına geriledi

telegram

Rusya – Ukrayna tarafında yaşanan gelişmeler piyasalar üzerinde etkisini sürdürmeye devam ediyor. Bölgede henüz tansiyon dinmiş değil ve her geçen gün Rusya’ya karşı daha fazla yaptırım kararları alınmaktadır. Jeopolitik riskler DolarTL üzerinde de etkisini gösteriyor.

Haftasonu jeopolitik belirsizliğin artması ve Rusya’ya karşı daha sert yaptırımlar alınması sonrası gelişmekte olan ülke para birimleri dolar karşısında değer kaybını hızlandırsa da sonrasında risk iştahında görülen toparlanma sayesinde DolarTL 13.95 seviyesinin altına geriledi. TSİ 11:15 itibarıyla DolarTL’de işlemler 13.88 seviyesinden geçmektedir.

kripto para robotu

Forex analisteri 13.95 seviyesinin kritik direnç yeri olduğunu ve bu seviye üzerinde yerleşik seyirler görülmesi durumunda kurda yukarı yönlü seyirler takip edilebileceğini belirtiyor. 13.95 üzerindeki yerleşik seyirlerde 14.13 ve 14.23 direnç seviyeleri izlenecek. Aşağı yönlü seyirlerde 13.80 seviyesi destek konumunda bulunmaktadır. 13.80 seviyesi altındaki geri çekilmelerin 13.65 seviyesi yakınlarında sınırlı kalması beklenebilir.

kripto para robotu