Ons altın 2000 doları aşar mı?

telegram

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’nin Ukrayna’ya askeri operasyon başlattıklarını duyurması ile ons altında hızlı bir yükseliş gözlemlendi. Şu sıralar 1960$ seviyelerinde fiyatlanan ons altın gerilimin daha fazla artması ile 2000 doların üzerine yükselebilir.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, sabahın erken saatlerinde televizyon kanalından ulusa seslendi. Ukrayna’nın doğusundaki ayrılıkçı yönetimlerin Rusya’dan askeri yardım talebinde bulunduklarını ifade eden Rusya Devlet Başkanı, Buna bağlı olarak özel bir askeri operasyon düzenlemeye karar verdim. Operasyonun amacı sekiz yıldır Kiev rejimi tarafından istismara, soykırıma maruz kalan insanları korumaktır ifadelerini kullandı.

kripto para robotu

Putin’nin açıklamaları sonrası ve bölgeden gelen çatışma haberleri ile risk iştahı olumsuz etkilenirken güvenli liman varlıklarına hızlı bir yükseliş meydana geldi. Güne 1909 seviyesinde başlayan ons altın 1960 seviyesine kadar yükselmiş oldu. Bu şekilde altın fiyatları 2020 yılının Eylül ayından bu yana en yüksek seviyesine ulaştı.

Forex piyasalarında XAUUSD Şubat ayında yüzde 9,03 ve 2022 yılı genelinde yüzde 7,24 değer kazandı. Ons altın en son 2020 yılının Ağustos ayında 2000$ seviyesinde fiyatlanmıştı.

kripto para robotu