İşte Bitcoin, SHIB ve Altcoinleri Bu Hafta Etkileyecek 5 Şey!

telegram

Bitcoin, SHIB ve altcoin’ler hafta başında toparlanıyor

Hem makro hem de kripto piyasalarında gergin geçen birkaç günün ardından BTC/USD 40.000 doların altında ancak haftaya doğru yönde başlayan şeyin bir geri dönüş olabileceğine dair işaretler şimdiden var. Enflasyonla ilgili endişeler, ABD para politikası ve jeopolitik gerilimlerin hepsi oyunda ve bunlarla birlikte, hisse senetlerinin düşüş potansiyeli de öne çıkıyor. ABD Federal Rezervi’nden gelen diğer ipuçları, kısa vadede yatırımcıların dikkat edeceği şey olacak. Mart ayının ilk önemli faiz oranı artışının açıklanması bekleniyor.

Bitcoin (BTC)’de 5 Bin Doları Bilen CEO 11 Yılı İnceledi! Sonuçlar...

Uzmanlara göre, faiz artırımları açısından, çok erken dönemde resesyon riski var. Bununla birlikte, Rusya’daki durum ve Ukrayna’ya yönelik iddia edilen planları, hisse senetlerini daha da endişelendiriyor. Petrol gibi emtialar ise tam tersine, doğrudan savaş korkusundan kazanç sağlıyor. Bununla birlikte, genel olarak, kısa vadeli görünüm önemli bir belirsizlikten biriyken, 2022’nin sonuna kadar hem kripto hem de geleneksel hisse senetleri gibi risk varlıkları için iyimserlik devam ediyor.

kripto para robotu

Piyasa yorumcusu Holger Zschaepitz Pazar günü yaptığı açıklamada, “Küresel hisse senetleri, artan Rusya/Ukrayna riski ve Fed’in bu yılki sürekli faiz artışları potansiyeli nedeniyle bu hafta mkt üst sınırında 1,3 trilyon dolar daha kaybetti,” dedi. Bunun, ABD’de bir duraklamaya sebep olacağı düşünülüyor.

BTC’nin fiyatı CME vadeli işlem boşluğunu hedefliyor

Bu ay, ortalama Bitcoin traderı için zor oldu. Şubat, geçen hafta partiye son veren makro etkilerle birlikte, yalnızca iki haftalık kolay kazanımlar sağladı. O zamandan beri BTC/USD 40.000 dolarlık desteği kaybetti ve bu ayın yeni kazanılan zemininin tamamen geri çekilmesi tehdidinde bulundu. Ancak olayda, daha önce boğalar için gerekli olarak vurgulanan 38.000 dolar bozulmadan kaldı.

Bitcoin, SHIB ve kripto paralarda “aşırı korku” geri döndü

Tüm etkileyen faktörlerle birlikte, kripto piyasası katılımcılarının görünüm hakkında nasıl hissedeceklerini tam olarak bilmemeleri şaşırtıcı değildir. Piyasanın duygularını ölçmeye çalışan popüler duygu göstergesi Crypto Fear & Greed Index de aynı fikirde. 40.000 doların altında sıçrayan genel duygu, “aşırı korku” bölgesine dönmeye çalışıyor. Pazartesi itibariyle, endeks 25/100 seviyesinde. Korku ve Açgözlülük bu yıl çok daha derinlere indi ve Ocak ayında 9/100’lük tarihi en düşük seviyelerine yaklaştığında kesin bir geri dönüş yaşandı.

kripto para robotu